Zamknij
REKLAMA

Prezydent Kosiński na gdańskich uroczystościach rocznicowych

08:08, 05.06.2019 | TM
Skomentuj TR
REKLAMA

W ramach samorządowych obchodów 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych do Gdańska przybyli prezydenci polskich miast. Wśród nich był również prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

W programie uroczystości oprócz debat nad sytuacją i przyszłością samorządu było także złożenie kwiatów pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców 1970 roku oraz modlitwa ekumeniczna w Bazylice Mariackiej w intencji zamordowanego byłego prezydenta Gdańska śp. Pawła Adamowicza, inicjatora i pomysłodawcy Święta Wolności i Solidarności zorganizowanego w Gdańsku.

Ciekawostką z pewnością jest fakt, iż okrągły stół, który pojawił się przy Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku został wyprodukowany w Ciechanowie, a wykonała go firma Norcospectra.

W rozmowie z nami prezydent Krzysztof Kosiński podkreślił, że gdyby nie 4 czerwca to nasza współczesność mogłaby być zupełnie inna. - Pierwsze częściowo wolne wybory zapoczątkowały szereg ważnych społeczno-gospodarczych zmian w Polsce. Wstąpiliśmy do NATO i Unii Europejskiej, a wielkie pozytywne zmiany widać przede wszystkim w naszych miastach. Dlatego to samorządowcy podjęli się zorganizowania tego święta, skoro rząd o rocznicy zapomniał. Właśnie silny samorząd to gwarancja dalszego rozwoju infrastruktury, ale także lepszej jakości życia w przyjaznych publicznych przestrzeniach. Osobiście bardzo mnie cieszy, że to ciechanowska firma wykonała nowy okrągły stół, który stanął w Gdańsku, a przy którym spotykają się i rozmawiają ludzie – mówi prezydent Kosiński.

(TM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz