Zamknij

Gospodarcze otwarcie roku w Mazowieckiej Izbie Gospodarczej

13.20, 24.01.2023 . Aktualizacja: 13.27, 24.01.2023
Skomentuj PP
REKLAMA

Spotkania noworoczne organizowane przez Mazowiecką Izbę Gospodarczą w Ciechanowie są już tradycją. Również w tym roku przedsiębiorcy wraz z zaproszonymi gośćmi, symbolicznie otworzyli w ten sposób nowy rok gospodarczy.

Wszystkich zebranych powitał Krzysztof Ostromecki – Prezes Mazowieckiej Izby Gospodarczej oraz Danuta Drzewiecka – dyrektor biura MIG.

Razem z członkami MIG w spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście. Parlament RP reprezentowali: senator Jan Maria Jackowski oraz posłowie: Anna Cicholska i Marcin Kierwiński.

Starostę Ciechanowskiego reprezentował Marek Marcinkowski – wicestarosta, natomiast Prezydenta Ciechanowa - Adrianna Saganek - sekretarz. Obecny był również Artur Frączkowski – Zastępca Wójta Gminy Ciechanów, na terenie której prosperuje kilka firm zrzeszonych w MIG.

Nie mogło zabraknąć przedstawicieli instytucji rynku pracy: Roberta Morawskiego – dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy oraz Jakuba Gwoździka – dyrektora ciechanowskiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Krzysztofa Bieńkowskiego – Starosty Przasnyskiego, który od lat interesuje się kwestiami przedsiębiorczości i zawsze chętnie bierze udział w spotkaniach organizowanych przez MIG.

Obecni byli również: Anna Żebrowska – kierownik ciechanowskiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Józef Kaliński z delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Elżbieta Szymanik – zastępca dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych oraz Agata Radomska – dyrektor Płońskiej Izby Gospodarczej.

Muzyczny akcent przygotowały uczennice Akademii Dźwięku – ciechanowskiej szkoły muzycznej: Magdalena Makowska oraz Julia Brudzyńska w towarzystwie swojego nauczyciela.

Podczas okolicznościowych przemówień nie zabrakło słów otuchy dla przedsiębiorców, których działalność w ogromnej mierze determinuje kondycję finansową całego kraju, a którzy borykają się z ogromnymi problemami. Wojna na Ukrainie, gwałtowny wzrost kosztów, wysoka inflacja, ciągłe zmiany w systemie podatkowym i naliczaniu składek ZUS – to tylko niektóre z nich.

- Spotkania tego typu są niejako kwintesencją działalności samorządów gospodarczych jakim jest Mazowiecka Izba Gospodarcza w Ciechanowie. Jest to okazja do spotkania w gronie przedsiębiorców, parlamentarzystów, samorządowców i urzędników. Ma ono oczywiście wymiar kurtuazyjny, jest jednak znakomitą okazją do rozmów w szerokim gronie na tematy gospodarcze. Wyrażania obaw i oczekiwań, a z drugiej strony przedstawiciele władzy mają okazję bezpośrednio rozpoznać potrzeby przedsiębiorców – powiedział nam jeden z uczestników spotkania.

W dalszej części spotkania zaprezentowano nowe firmy członkowskie MIG, które przyłączyły się do tej organizacji od ostatniego spotkania noworocznego, które ostatnio odbyło się w 2019 roku.

Ciekawym akcentem merytorycznym była krótka i trafna prelekcja Piotra Soroczyńskiego - Głównego Ekonomisty Krajowej Izby Gospodarczej na temat aktualnego stanu polskiej gospodarki.

Ciekawym i oczekiwanym punktem uroczystości były rozmowy indywidualne uczestników, którym towarzyszył smaczny poczęstunek serwowany przez „Salonik” Bogumiły Mikołajczak, w którym to spotkanie się odbyło.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%