Zamknij

Medale dla małżeństw z 50-letnim stażem

14.15, 16.01.2023 UM Ciechanów Aktualizacja: 14.17, 16.01.2023
Skomentuj UM Ciechanów
REKLAMA

Można składać wnioski o przyznanie „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Odznaczenia mogą otrzymać małżeństwa, które przeżyły wspólnie 50 lat. Złożenie wniosku i otrzymanie medalu są bezpłatne.

Medal mogą otrzymać osoby zameldowane na pobyt stały w Ciechanowie lub na terenie Gminy Ciechanów. Małżonkowie, którzy przeżyli co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim mogą wnioskować o medal nie wcześniej niż na pół roku przez 50-tą rocznicą ślubu. Wnioski mogą składać też małżeństwa, które już przeżyły swoje tzw. złote gody, ale jeszcze nie otrzymały odznaczenia.

Wzór dokumentu, który należy wypełnić umieszczamy poniżej. Dostępny jest również w ratuszu oraz w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego.

Wypełniony i podpisany przez oboje małżonków wniosek należy złożyć w Urzędzie Stanu Cywilnego (plac Jana Pawła II 6, pokój nr 7 lub 8). Do wglądu wymagane są dowody osobiste.

Wniosek nie musi być jednak złożony w ratuszu przez samych zainteresowanych. Może zostać dostarczony przez inną osobę. W takim przypadku do wglądu potrzebne będą jednak kserokopie dowodów osobistych osób, które wniosek podpisały.

Odznaczenia są wręczane w II połowie roku. W 2022 r. prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński wręczył medale 23 parom.

KLIKNIJ TUTAJ, by pobrać WNIOSEK o nadanie medali za długoletnie pożycie małżeńskie.

(UM Ciechanów)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%