Zamknij
REKLAMA

Kolejny etap zagospodarowania terenu miejskiego kąpieliska

11.13, 16.09.2022 UM Ciechanów
Skomentuj UM Ciechanów
REKLAMA

W czwartek (16 września br.) rozpoczęła się realizacja ogólnomiejskiego projektu w ramach tegorocznej edycji Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego. Teren kąpieliska na Krubinie odgrodzi od ul. Sońskiej szpaler drzew. Następnie pojawi się oświetlenie głównego ciągu pieszo-rowerowego wokół zbiornika wodnego.

Miasto rozpoczęło piąty etap rewitalizacji terenu na Krubinie. Tym razem mieszkańcy, biorąc udział w głosowaniu w ramach Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego, zadecydowali o wykonaniu tam nowych nasadzeń roślinności.

Między plażą miejską a ulicą Sońską sadzonych jest ponad 40 buków. Drzewa oddzielą teren rekreacyjny przy kąpielisku od drogi.

W następnej kolejności wokół głównego zbiornika wodnego powstanie oświetlenie. Zamontowane będą 22 słupy z energooszczędnymi lampami, co zapewni komfort i bezpieczeństwo użytkowników i doda uroku miejscu w godzinach wieczornych.

To już kolejna inwestycja w rozwój obszaru rekreacyjnego, z którego przez cały rok korzystają mieszkańcy i turyści. W ubiegłym sezonie miasto powiększyło obszar ścieżek dla spacerowiczów i rowerzystów. Inwestycję wykonano za głównym zbiornikiem wodnym, w kierunku zachodnim, pomiędzy oczkami wodnymi. Utwardzone dróżki o długości 365 metrów stworzyły wygodny układ komunikacyjny. Wykonano je z naturalnych kruszyw. Zamontowano kolejne ławki i kosze na odpady. Teren kąpieliska został też objęty bezpłatnym miejskim WiFi.

(UM Ciechanów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%