Zamknij
REKLAMA

Stań w obronie małżeństwa i wartości

15.08, 13.09.2022 Centrum Życia i Rodziny
Skomentuj Centrum Życia i Rodziny
REKLAMA

25 września w Ciechanowie odbył się Marsz dla Życia i Rodziny. Organizatorzy zaprezentowali oficjalny plakat wydarzenia, które w tym roku odbył się pod hasłem „I ślubuję Ci”. Było to nawiązanie do słów przysięgi małżeńskiej i przypomnienie znaczenia i wartości instytucji małżeństwa. Wydarzenie rozpoczęło się na Placu Jana Pawła II.

Tegoroczna edycja była wyjątkowa ze względu na swoje przesłanie. Inicjatorzy chcieli bowiem zwrócić uwagę na instytucję małżeństwa, która jest fundamentem życia rodzinnego, i społecznego. Współczesne programy i agendy polityczne próbują zawłaszczyć pojęcie małżeństwa i radykalnie zmienić jego znaczenie. Dodają również, że takiej sytuacji trzeba stanąć w obronie małżeństwa i wartości.

„W Polsce statystycznie rozpada się co trzecie małżeństwo, w wielkich miastach co drugie. Coraz więcej dzieci dorasta bez jednego z rodziców. A przecież może być inaczej” – informuje Centrum Życia i Rodziny. Dodaje, że słowa przysięgi małżeńskiej, w których znajdowało się hasło tegorocznego Marszu – „I ślubuję Ci” – miało wielkie znaczenie i należało oraz należy je traktować poważnie.

Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny to także wydarzenie pełne afirmacji takich wartości jak pełne prawo do życia, a także rodzina. Marsze organizowane w całej Polsce mają zawsze pozytywny i radosny charakter. Są pełne atrakcji dla najmłodszych i stają się miejscem budowania wspólnoty wartości. Organizatorzy wskazują, że jest to publiczny akt świadectwa o najważniejszych wartościach – wartości ludzkiego życia od poczęcia, małżeństwie i rodzinie.

(Centrum Życia i Rodziny)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Jerzy988Jerzy988

0 0

Żenada.Jak przymusić małżonków do bycia razem.Smieszne te parady. 17:17, 16.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%