Zamknij
REKLAMA

"Słoneczny" x2 w trasie!

21:24, 25.06.2022 | MM / UMWM, DN / KM’ sp. z o.o.
Skomentuj UMWM
REKLAMA

Oba pociągi Kolei Mazowieckich – „Słoneczny” i „Słoneczny – BIS” już w trasie nad morze. Pierwszy wyjechał tuż przed godz. 6:00 a drugi kilka minut po godz. 9:00. Na pokład „Słonecznego – BIS” wsiedli wraz z podróżnymi prezesi KM, którzy na dworcu Warszawa Wschodnia osobiście przywitali podróżnych. W spotkaniu udział wziął także radny województwa mazowieckiego Piotr Kandyba.

Po dwóch latach przerwy spowodowanej epidemią COVID-19 w trasę nad morze wyruszyły „Słoneczny” oraz „Słoneczny BIS” – specjalne wakacyjne pociągi spółki Koleje Mazowieckie.

– W tym roku swój debiut ma pociąg „Słoneczny – BIS”, który kursuje w weekendy i święta do Trójmiasta. To połączenie jest uzupełnieniem oferty, bardzo popularnego wśród naszych podróżnych, pociągu „Słoneczny” kursującego codziennie do Ustki. Obydwa pociągi są zestawione z nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów piętrowych, przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wyposażone są one również w przewijaki, aby zapewnić odpowiednie warunki podróży dla rodzin z małymi dziećmi. Dodatkową zaletą jest także możliwość skorzystania z oferty nieodpłatnego przewozu psa i roweru – mówi Robert Stępień, prezes zarządu Kolei Mazowieckich.

Codziennie nad morze

To 16. Edycja połączenia KM z Mazowsza na Pomorze. Do tej pory skorzystało z niego już ponad 1,3 mln pasażerów. „Słonecznym” pasażerowie mogą podróżować codziennie. Ze stacji Warszawa Centralna pociąg wyrusza o godz. 5:55, a już ok. godz. 9:00 jest już w Gdańsku, do Ustki dojeżdża na godz. 11:25. W podróż powrotną na Mazowsze wyrusza po godz. 12:00, kończąc bieg na stacji Warszawa Centralna kilka minut po godz. 18:00. Pociąg zatrzymuje się w sześciu miastach na Mazowszu (stacje: Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk, Ciechanów i Mława Miasto),dwóch w województwie warmińsko-mazurskim (stacje: Działdowo, Iława) a także w dziesięciu na Pomorzu (Prabuty, Malbork, Tczew, Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Oliwa, Sopot, Gdynia Główna, Wejherowo, Lębork, Słupsk, Ustka).

– Jest przede wszystkim szybko. Z serca Polski nad samo morze dojedziemy w zaledwie trzy godziny. Do tego podróżujemy w komfortowych warunkach. I cena połączenia też wydaje się całkiem korzystna. Nic tylko wsiadać do pociągu do czego wszystkich serdecznie zachęcam – mówił przewodniczący sejmikowej komisji polityki społecznej i prorodzinnej Piotr Kandyba.

BIS w weekendy

„Słoneczny – BIS” wyrusza z Warszawy Zachodniej o godz. 9:03. Na stacji Gdynia Główna jest o godz. 12:56. W podróż powrotną, z Gdyni wyjeżdża o godz. 18:29 i kończy bieg na stacji Warszawa Centralnao godz. 21.59.

Bilet normalny do Ustki w jedną stronę kosztuje 75 zł, studencki – 36,75 zł. Za przejazd „Słonecznym” oraz „Słonecznym – BIS” do Trójmiasta zapłacimy natomiast 60 zł, a studenci niecałe 30 zł. Osoby podróżujące na trasie ze Słupska do Ustki mogą skorzystać ze specjalnej oferty w cenie 7 zł.

Bilety na pociągi: „Słoneczny” i „Słoneczny – BIS” można kupić na stronie internetowej, w aplikacjach mobilnych, w kasach biletowych, w biletomatach oraz u kierownika pociagu.

– Warto, aby informacja o pociągu Słonecznym dotarła do wszystkich Mazowszan. Kursuje on codziennie o 6 rano a o 9 możemy być już Trójmieście. Zapraszamy wszystkich mieszkańców regionu, ale również zapraszamy wszystkich Pomorzan do korzystania z tego pociągu i zwiedzania Mazowsza – dodaje członek zarządu Kolei Mazowieckich Dariusz Grajda.

Szczegóły na stronie: - KLIKNIJ TUTAJ.

(MM / UMWM, DN / KM’ sp. z o.o.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Natalia - Góra KalwaNatalia - Góra Kalwa

2 0

Bilet normalny z Warszawy Zachodniej do Ustki w jedną stronę kosztuje 75 zł. Trochę drogo jak na nasze zanieczyszczone do potęgi morze...z resztą tylko woda i nic więcej ale...jak ktoś siedzi w chałupie i nic nie widzi to i takie morze w którym kąpiel nie zalecana, nie mówiąc już o jedzeniu ryb z tego morza to wielka atrakcja. Taka rada dla zdrowia: na południe Polski do naszych pięknych gór o parę złotych drożej, a jest o wiele więcej cudownych widoków niż nad tym ściekiem pełnym toksycznych, chemicznych pozostałości po wojnach, które są właśnie w samej wodzie w której się macie zamiar wykąpać. Bez sensu. Szkoda kasy. 01:07, 26.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%