Zamknij
REKLAMA

Ratusz z dofinansowaniem na odnowienie zabytkowego młyna

13:09, 21.06.2022 | PR / UM Ciechanów
Skomentuj UM Ciechanów
REKLAMA

Władze miasta pozyskały 4 mln zł dofinansowania na realizację kolejnej miejskiej inwestycji. Odnowę przejdzie zabytkowy młyn przy ul. Nadrzecznej. Po remoncie i rozbudowie powstanie Park Kultury Młyn. Stworzona zostanie również przestrzeń zielona oraz widokowa na obszarze do rzeki Łydyni. Dziś (21 czerwca) Sejmik Województwa Mazowieckiego przyznał miastu wnioskowane środki finansowe.

Wsparcie Samorządu Mazowsza umożliwi miastu odnowienie zabytku, który w ostatnich kilkudziesięciu latach był nieużytkowany i popadał w ruinę. Nowa inwestycja ratusza umożliwi przywrócenie blasku młyna przy ul. Nadrzecznej, nadanie mu nowych funkcji użytkowych oraz stworzenie kolejnej w Ciechanowie funkcjonalnej przestrzeni publicznej. Miasto jest na zaawansowanym etapie przygotowań do realizacji prac. Trwa procedura przetargowa, której celem jest wyłonienie wykonawcy inwestycji. Równocześnie podjęto zabiegi o pozyskanie środków zewnętrznych.

Dziś Sejmik Województwa Mazowieckiego przyznał dla Ciechanowa 4 mln zł dofinansowania na zadanie „Przebudowa i rozbudowa budynku po młynie przy ul. Nadrzecznej w Ciechanowie i nadanie mu nowych funkcji społeczno - gospodarczych - etap II" w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego.

– Prezydent Ciechanowa kolejny raz zaprezentował świetny pomysł na wykorzystanie zaplecza historycznego i walorów naturalnych otoczenia do wykreowania nowego potencjału dla miasta, a także całego regionu. To nie pierwsza inwestycja w Ciechanowie, która umożliwia zachowanie cennych zabytków Mazowsza przy jednoczesnym nadaniu im nowych funkcji. Po odnowieniu ten obiekt z pewnością będzie ważnym miejscem dla rozwoju gospodarki i kultury w województwie

– zaznaczył Konrad Wojnarowski, radny Województwa Mazowieckiego.

Rewitalizacja istniejącego młyna zostanie przeprowadzona zgodnie z zaleceniami konserwatora. Obejmie odnowienie zabytku, dobudowanie nowej części (budynek dwukondygnacyjny), w której znajdzie się m.in. wielofunkcyjna sala konferencyjna, restauracja i pomieszczenie dla startupów.

Nowe funkcje użytkowe zyska też teren zielony między ul. Nadrzeczną a rzeką Łydynią, gdzie miasto stworzy strefę rekreacyjną z dojściem i punktem widokowym na Zamek Książąt Mazowieckich.

(PR / UM Ciechanów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%