Zamknij
REKLAMA

Teren wokół miejskiego kąpieliska będzie oświetlony

15:47, 05.05.2022 | PR / UM Ciechanów
Skomentuj UM Ciechanów
REKLAMA

Miasto przeprowadzi kolejny etap rewitalizacji terenu rekreacyjnego na Krubinie. Główny ciąg pieszo-rowerowy, przebiegający dookoła zbiornika wodnego, będzie oświetlony. Trwa przetarg na wyłonienie wykonawcy prac. Ponadto plaża zostanie odgrodzona od ul. Sońskiej szpalerem drzew.

To już kolejna inwestycja w rozwój obszaru rekreacyjnego, z którego przez cały rok korzystają mieszkańcy i turyści. W tym sezonie rozpoczyna się piąty etap rewitalizacji terenu na Krubinie, który miasto zrealizuje w ramach Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Wokół głównego zbiornika wodnego powstanie oświetlenie, zapewniające komfort i bezpieczeństwo użytkowników. Lampy dodadzą też uroku miejscu w godzinach wieczornych. Trwa procedura przetargowa mająca na celu wyłonienie wykonawcy prac. Oferty można składać do 10 maja. Zadanie obejmuje wykonanie projektu, robót budowlano-montażowych dotyczących linii energetycznych, okablowania oraz montaż 22 słupów oświetleniowych.

Ponadto szeroką miejską plażę z boiskiem do siatkówki odgrodzi od ul. Sońskiej szpaler drzew o pokroju stożkowym.

W ubiegłym roku miasto powiększyło obszar ciągów komunikacyjnych dla spacerowiczów i rowerzystów. Inwestycję wykonano za głównym zbiornikiem wodnym, w kierunku zachodnim, pomiędzy oczkami wodnymi. Utwardzone ścieżki o długości 365 metrów stworzyły wygodny układ komunikacyjny. Wykonano je z naturalnych kruszyw. Zamontowano kolejne ławki i kosze na odpady. Teren kąpieliska został też objęty bezpłatnym miejskim WiFi.

W tegorocznej edycji Ciechanowskiego Budżetu Obywatelskiego zrealizowanych zostanie 6 zadań ogólnomiejskich i 10 projektów osiedlowych.

(PR / UM Ciechanów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%