Zamknij
REKLAMA

Kolejne wsparcie dla ciechanowskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych

00:15, 27.04.2022 | UM Ciechanów
Skomentuj UM Ciechanów
REKLAMA

Ciechanowskim działkowcom przyznano wsparcie na realizację nowych zadań modernizacyjnych. Rodzinne Ogrody Działkowe (ROD) „Krubin” i „Kolejarz” otrzymają łącznie blisko 40 tys. zł dofinansowania ze środków samorządowych. Pieniądze pozwolą na remont ogrodzenia i budowę nowego oświetlenia.

Od 2019 r. działkowcy mogą otrzymywać wsparcie finansowe od miasta na budowę lub modernizację infrastruktury na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Ciechanowie. Oprócz własnej dotacji, ratusz po raz kolejny pozyskał też dodatkowe środki na inwestycje i remonty miejskich ogrodów w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców – Mazowsze dla działkowców 2022”.

Remonty, których dotyczy dofinansowanie mogą objąć: budynki i budowle, ogrodzenia, drogi i alejki ogrodowe, place zabaw, świetlice, sieci wodociągowe i energetyczne i inne, które mają wpływ na poprawę warunków korzystania z ROD przez działkowców lub zwiększają dostępność lokalnej społeczności do terenu.

W tym roku dofinansowanie otrzymają dwa ogrody: ROD „Krubin” (17 600 zł) i ROD „Kolejarz” (21 696 zł).

Działkowcy na Krubinie zyskają dwie nowe bramy wjazdowe, trzy nowe furtki wejściowe, remont przejdzie też ogrodzenie po całym obwodzie ogrodu. Wymienione zostanie ponad 300 mb siatki i około 50 słupków ogrodzeniowych.

Ogród działkowy „Kolejarz” będzie miał nowe oświetlenie, co znacznie podniesie poziom bezpieczeństwa osób przebywających na terenie ogrodu i mienia działkowców. Zadanie obejmie budowę wysięgników rurowych, opraw oświetlenia zewnętrznego, przewodów do opraw oświetleniowych, jak również tablicy bezpiecznikowej wnękowej oraz aparatów elektrycznych.

W tym roku Rodzinne Ogrody Działkowe mogły liczyć na dofinansowanie od miasta do nawet 80% wartości inwestycji. Wnioski były przyjmowane w na przełomie lutego i marca. O dotacje (maksymalnie na jedno zadanie) mogły wnioskować stowarzyszenia ogrodowe (ROD) położone na terenie miasta, a nie osoby fizyczne.

Udzielenie dotacji dla danego ROD może nastąpić raz na dwa lata. Wsparcie samorządu Ciechanowa do tej pory pozwoliło m.in. na budowę przyłączy wodociągowych na terenie ROD „Śmiecin”, elektryfikację alejki wschodniej na obszarze ROD „Nad Łydynią” czy budowę monitoringu na terenie ROD „Kolejarz”.

(UM Ciechanów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%