Zamknij

Podsumowanie zdarzeń strażackich w trakcie weekendu (9 - 11 sierpnia 2019 r.)

14:11, 12.08.2019 | mł. kpt. Damian Kołpaczyński
REKLAMA
Skomentuj
KP PSP Ciechanów

W dniach 09 - 11 sierpnia 2019 r. Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej powiatu ciechanowskiego interweniowały dziewięciokrotnie. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich.

9 sierpnia po godz. 13.00 do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowo Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w miejscowości Kołaki-Budzyno. Po dojeździe na miejsce zdarzenia Kierujący Działem Ratowniczym zastał pożar rżyska na obszarze ok. 20 arów. Osób poszkodowanych nie było. Obecny na miejscu zdarzenia rolnik przy użyciu ciągnika rolniczego z pługiem wykonał oddzielenie pomiędzy terenem pożaru a pozostałą częścią pola.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody na palące się rżysko. Po ugaszeniu pożaru pogorzelisko zostało dokładnie sprawdzone i przelane wodą. W działaniach trwających godzinę udział wzięło pięć zastępów straży pożarnej.

 

10 sierpnia po godz. 13.00 otrzymano zgłoszenie o uwięzionych psach w studni w miejscowości Skrobocin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działem Ratowniczym z Ochotniczej Straży Pożarnej Gąsocin zastał dwa małe psy uwięzione w studni. Właściciel posesji był na miejscu. Nie było osób poszkodowanych. Studnia była niezabezpieczona i miała głębokość ok 8 m, a poziom wody wynosił ok 10 cm. Psy były żywe ale zmarznięte i wystraszone. Istniało zagrożenie ich życia ze względu na długi czas przebywania w wodzie i upadek z wysokości. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Na miejsce przybył zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Ciechanów. W pierwszej kolejności podjęto próbę uwolnienia psów opuszczając na linkach metalową klatkę. Udało się w ten sposób uwolnić jednego psa. Drugi odmawiał współpracy i nie chciał wejść do klatki. W dalszej kolejności wykluczono zagrożenie dla ratownika potwierdzając obecność tlenu na dnie studni przy pomocy detektora wielogazowego. Następnie przy użyciu trójnogu ratowniczego i sprzętu wysokościowego do studni opuszczono ratownika wyposażonego dodatkowo w detektor wielogazowy. Ratownik ewakuował psa na zewnątrz. Uwolnione psy zostały przekazane właścicielowi posesji. W działaniach trwających ponad godzinę brały udział dwa zastępy straży pożarnej.

Zdjęcia: KP PSP Ciechanów

REKLAMA
(mł. kpt. Damian Kołpaczyński)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© pulsciechanowa.pl | Prawa zastrzeżone