Zamknij

Weekendowi nietrzeźwi kierujący

13:07, 12.08.2019 | KPP Ciechanów
REKLAMA
Skomentuj

Pomimo policyjnych akcji i zaostrzonych kar zdarzają się jeszcze tacy, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. Ciechanowscy policjanci w miniony weekend wyeliminowali z dróg naszego powiatu trzech nietrzeźwych kierujących. "Rekordzista" prowadził pojazd mając ponad 3 promile.

Pierwszy z kierowców został zatrzymany do kontroli drogowej w piątek, 9 sierpnia około godziny 23:25 w Ciechanowie na ul. Nadfosnej. Kierowca jechał fiatem, 59-letni ciechanowianin został zbadany na zawartość alkoholu w organizmie, wynik wskazał na stan nietrzeźwości – prawie 1 promil. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy.

Drugi z uczestników ruchu drogowego kierował oplem. 72-letni senior z Grodziska Mazowieckiego został zatrzymany na ul. 11 Pułku Ułanów Legionowych nocą, w sobotę o godz. 3:30. Badanie wykazało 1,4 promila.

Natomiast trzeci z kierowców został zatrzymany również w sobotę, około godz. 17:40 w Sońsku. 50-letni mieszkaniec gminy Sońsk jechał rzadko spotykanym już na naszych drogach pojazdem będącym swego czasu szczytowym osiągnięciem naszej motoryzacji - polonezem. Wynik badania na zawartość alkoholu wskazał ponad 3 promile alkoholu.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, minimum 5 000 złotych grzywny oraz zatrzymanie prawa jazdy.

Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.

REKLAMA
(KPP Ciechanów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© pulsciechanowa.pl | Prawa zastrzeżone