Zamknij

Weekendowi nietrzeźwi kierujący

13:07, 12.08.2019 | KPP Ciechanów
REKLAMA
Skomentuj

Pomimo policyjnych akcji i zaostrzonych kar zdarzają się jeszcze tacy, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. Ciechanowscy policjanci w miniony weekend wyeliminowali z dróg naszego powiatu trzech nietrzeźwych kierujących. "Rekordzista" prowadził pojazd mając ponad 3 promile.

Pierwszy z kierowców został zatrzymany do kontroli drogowej w piątek, 9 sierpnia około godziny 23:25 w Ciechanowie na ul. Nadfosnej. Kierowca jechał fiatem, 59-letni ciechanowianin został zbadany na zawartość alkoholu w organizmie, wynik wskazał na stan nietrzeźwości – prawie 1 promil. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy.

Drugi z uczestników ruchu drogowego kierował oplem. 72-letni senior z Grodziska Mazowieckiego został zatrzymany na ul. 11 Pułku Ułanów Legionowych nocą, w sobotę o godz. 3:30. Badanie wykazało 1,4 promila.

Natomiast trzeci z kierowców został zatrzymany również w sobotę, około godz. 17:40 w Sońsku. 50-letni mieszkaniec gminy Sońsk jechał rzadko spotykanym już na naszych drogach pojazdem będącym swego czasu szczytowym osiągnięciem naszej motoryzacji - polonezem. Wynik badania na zawartość alkoholu wskazał ponad 3 promile alkoholu.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, minimum 5 000 złotych grzywny oraz zatrzymanie prawa jazdy.

Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.

(KPP Ciechanów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© pulsciechanowa.pl | Prawa zastrzeżone