Zamknij

ROADPOL Safety Days

13.34, 21.09.2022 nadkom. Jolanta Bym / KPP Ciechanów
Skomentuj KPP Ciechanów
REKLAMA

Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego czyli ROADPOL Safety Days to akcja prowadzona przez policję w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Kampania działa w całej Europie i promuje bezpieczne zachowania na drodze, założeniem kampanii jest zmniejszenie liczby śmiertelnych wypadków na drogach.

Dziś o godz. 10.00 w Grudusku w rejonie dróg wojewódzkich i o godz. 12.00 w Ciechanowie na jednym z głównych ciągów komunikacyjnych - ul. Armii Krajowej, policjanci wspólnie z młodzieżą prowadzili działania profilaktyczno-edukacyjne skierowane głównie do kierowców popełniających wykroczenia.

Poprzez hasła na plakatach i transparentach, a także rozmowy z kierowcami promowane były bezpieczne zachowania oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

W działania włączyli się:

  • Zespół Placówek Oświatowych w Grudusku
  • I Liceum Ogólnokształcące PUL w Ciechanowie
  • Powiatowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Ciechanowie.

Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL przy wsparciu m.in. Komisji Europejskiej i Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC). ROADPOL

Safety Days to coroczna kampania ukierunkowana na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

(nadkom. Jolanta Bym / KPP Ciechanów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%