Zamknij

U SĄSIADÓW: Akcja "Narkotyki i dopalacze zbijają" trwa!

11:00, 17.11.2019 | st. tech. Anna Płoska-Mańko, KPP w Mławie
REKLAMA
Skomentuj
KPP w Mławie

Mławscy profilaktycy w listopadzie kontynuują cykl spotkań z młodzieżą w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod nazwą "Narkotyki i dopalacze zbijają". Uczestniczyli w nich uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Mławie oraz Katolickiej Szkoły Podstawowej w Mławie. Z młodzieżą szkolną rozmawiano na temat konsekwencji prawnych i zdrowotnych sięgania młodych ludzi po środki psychoaktywne oraz odpowiedzialności nieletnich za czyny karalne. W najbliższym czasie planowane są kolejne spotkania poruszające ten temat.

Spotkaniom profilaktycznym z młodzieżą szkolną klas I i III Zespołu Szkół  nr 3 w Mławie oraz klas VII-VIII Katolickiej Szkoły Podstawowej w Mławie, przyświecał jeden cel - uświadomienie młodym ludziom zagrożeń związanych z zażywaniem środków odurzających. Zaprezentowano spot, który promuje i nawiązuje treścią do tytułu kampanii oraz hasła przewodniego: „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Podczas prelekcji młodzież dowiedziała się o konsekwencjach prawnych oraz zdrowotnych sięgania po narkotyki i dopalacze. Wszystko po to, by zwiększyć świadomość młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych. Ponadto z uczniami rozmawiano o odpowiedzialności osób nieletnich za czyny karalne i promowano pracę w Policji.

Kampania „Narkotyki i dopalacze zabijają” ma charakter ogólnopolski. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Odbywa się w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020”.

Fot. KPP w Mławie

REKLAMA
(st. tech. Anna Płoska-Mańko, KPP w Mławie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© pulsciechanowa.pl | Prawa zastrzeżone