Zamknij

Klub Taekwon-do LKS Matsogi wrócił z medalami

20:17, 10.04.2022 Michał Korzybski / LKS Matsogi Ciechanów Aktualizacja: 16:39, 12.04.2022
Skomentuj LKS Matsogi Ciechanów LKS Matsogi Ciechanów

Zawodnicy z ciechanowskiego klubu Taekwon-do LKS Matsogi startowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Taekwon-do ITF, które odbyły się w dniu 09.04.2022 hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Pułtusku.

W międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików ( 11-13 lat) wystartowało 12 reprezentantów z Matsogi, wśród których najlepiej wypadła Maria Zdunek zdobywczyni srebrnego medalu w konkurencji układów formalnych 6-5 kup.

Miejsca punktowane zajęli również: Kacper Chmielowski, Natalia Kaźmierczak, Szymon Majewski i Marcel Pawłowski.

Wykaz medalistów w kategorii Młodzik:

• Srebrne medale zdobyli:
  • Zdunek Maria – układy formalne powyżej 6-5 kup

W Pułtusku startowali również juniorzy młodsi oraz juniorzy, dla których był to cenny sprawdzian przed zbliżającymi się głównym startami.

Wśród juniorów młodszych najlepiej zaprezentował się Kamil Jeziorski, który zdobył złoty medal w walkach do 46 kg.

Z dobrej strony zaprezentowały się również juniorki młodsze Wiktoria Mroczek, Natalia Kłobuszewska i Wiktoria Jakubowska, które zdobyły medale w konkurencji układów formalnych i w walkach.

Srebrne medale zdobyli:

• Mroczek Wiktoria – układy stopni powyżej 1 kup
  • Brązowe medale zdobyli:
  • Jakubowska Wiktoria – układy formalne stopni 6-2 kup
  • Mroczek – walki do 50 kg
  • Jakubowska Wiktoria – walki powyżej 60 kg

Kwalifikację do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które odbędą się w dniach 13-15 maja w Radzyniu Podlaskim wywalczyli następujący zawodnicy: Natalia Kłobuszewska, Wiktoria Mroczek, Amelia Kopiec, Wiktoria Jakubowska, Kamil Jeziorski i Dominik Szwąder.

W turnieju wystartowało ponad 200 zawodników z 10 klubów Mazowsza oraz Warmii i Mazur w tym 12 zawodników z LKS Matsogi Ciechanów.

(Michał Korzybski / LKS Matsogi Ciechanów)