Zamknij

Nowe formularze informacji i deklaracji podatkowych

18:39, 02.07.2019 | UM Ciechanów
REKLAMA
Skomentuj
UM Ciechanów

Od 1 lipca obowiązują nowe ogólnokrajowe formularze informacji i deklaracji podatkowych (informacje o gruntach, o nieruchomościach i obiektach budowlanych, o lasach oraz deklaracje dotyczące podatku rolnego, leśnego i od nieruchomości) wraz z załącznikami. Ujednolicone dla wszystkich gmin wzory wprowadzone zostały rozporządzeniami Ministerstwa Finansów. Umożliwione zostało także składanie dokumentów drogą elektroniczną.

Nowe formularze mają zastosowanie do informacji i deklaracji dotyczących podatków, gdzie obowiązek podatkowy powstał po 1 lipca 2019 r. Do składania informacji i deklaracji, w przypadku których obowiązek powstał przed tym terminem stosuje się dotychczasowe druki.

Jednolite wzory formularzy dotyczące podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego obowiązują we wszystkich gminach, również w gminach stosujących zwolnienia i ulgi w danym podatku.

Resort finansów umożliwił przesyłanie informacji i deklaracji z wykorzystaniem elektronicznej platformy usług administracji publicznej (e-PUAP) lub innego systemu teleinformatycznego. Przewidziano trzy możliwe rodzaje podpisu elektronicznego – kwalifikowany podpis elektroniczny, podpis osobisty oraz podpis zaufany.

 

Nowe wzory informacji i deklaracji podatkowych wraz z załącznikami są do pobrania w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce „Jak załatwić sprawę” – Wydział Podatków i Opłat – Karty informacyjne.

(UM Ciechanów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© pulsciechanowa.pl | Prawa zastrzeżone