Zamknij

Komiks współautorstwa rysownika PULSU

11:30, 07.06.2019 | Puls Ciechanowa
REKLAMA
Skomentuj
Rafał Kado

PULS jest patronem medialnym wydania komiksu pt. „1918 Ciechanów”, którego współautorem jest członek naszej redakcji – Rafał Kado.

 

A oto szczegółowe informacje o niniejszym wydawnictwie:

 

Scenariusz: Dariusz Cybulski 

Rysunki: Rafał Kado 

Wydanie: I 

Data wydania: maj 2019 

Druk: czarno-biały, offset 

Oprawa: miękka 

Format: A4 

Stron: 44 

Cena: 25 zł

Cena wersji kolekcjonerskiej: 30,00 zł 

Wydawnictwo: Kado Studio, Coyot PRESENTS 

 

Opis: Komiks „1918 Ciechanów” przybliża lokalnych bohaterów, którzy w znoju i w trudzie, walczyli pełnym sercem i z wielkim oddaniem o odzyskanie przez Polskę niepodległości. Publikacja ukazuje się także z okazji 100-lecia komiksu polskiego!

 

W Ciechanowie komiks można kupić w Księgarni „Między Kartkami” przy ul. Warszawskiej 37.

 

Info o autorach: 

 

Rałał Kado - ciechanowianin, rysownik komiksów, karykatur, ilustracji książek dla dzieci, pomysłodawca, scenarzysta i rysownik komiksu pt.: „Ciechan – narodzenie”. Rysownik komiksu pt.: „Opin. Pan trzech pagórków”, „Władca diamentów”, „Legenda o Łydyni”, „Kapitan N”. Rysownik ilustracji do książek dla dzieci tj.: „Ciechan”, „Przyjaciel wiatr”, „Dzieci Marcela”, „Leśni przyjaciele”, „Przygody trzech pigmejów”, „Jak rodzina mrówek dom budowała”, „Jak rodzina mrówek ogród urządzała”. Jest współtwórcą Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Narysujcie ciekawą postać do komiksu pt. Ciechan”. Propaguje czytanie wśród najmłodszych i organizuje warsztaty i spotkania autorskie w szkołach i przedszkolach. 

 

Dariusz Cybulski - pomysłodawca i organizator Festiwalu Komiksów Historycznych, a także Komixtury na warszawskiej Pradze. Szef marki Coyot PRESENTS, wydawca albumów „Hasło Vertigo” i „X2 - Kazimierz Sabbat”. Kurator wystaw co bardziej obiecujących artystów. Współpracujący z polskimi wydawnictwami i festiwalami komiksu, dawny naczelny Komiksowej Agencji Informacyjnej. Animator kultury, organizator, dziennikarz, „domorosły” rysownik i scenarzysta. Brodniczanin wychowany na komiksach Tadeusza Baranowskiego.

(Puls Ciechanowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© pulsciechanowa.pl | Prawa zastrzeżone