Zamknij
REKLAMA

Krzysztof Kosiński przedstawił program na drugą kadencję

17:51, 23.08.2018 | P.P
REKLAMA
Skomentuj

40 inicjatyw oraz inwestycji, podzielonych na 7 merytorycznych działów, składa się na ?Program dla Ciechanowa?, który zaprezentował ubiegający się o reelekcję prezydent Krzysztof Kosiński. Znamy też hasło kampanii wyborczej: ?Aktywny Ciechanów. Skuteczny Prezydent?.

- Zamiast mówić o dokonaniach, o tym jak wiele udało się zrobić w ostatnich czterech latach, wolę patrzeć w przyszłość, tak jak mieszkańcy Ciechanowa. Bo wiele jest jeszcze do zrobienia. A to, co już zostało wykonane jest najlepszą gwarancją, że przedstawione plany będą zrealizowane. Ten program to wielopłaszczyznowy rozwój miasta – podkreśla Krzysztof Kosiński.

Program otwierają propozycje infrastrukturalne, czyli te skupiające się na dalszej modernizacji dróg, budowie nowych ścieżek rowerowych, uzupełnieniu infrastruktury sanitarnej i ciepłowniczej, tworzeniu miejsc parkingowych czy unowocześnieniu i rozbudowaniu miejskiego monitoringu.

Wśród wielu nowych, przykuwających uwagę pomysłów, warto zwrócić uwagę na długo wyczekiwane przez mieszkańców odnowienie „Kanałów” i budowę tam amfiteatru na wodzie, budowę hali lodowej czy wodnego placu zabaw.

Ciekawostką jest propozycja utworzenia Baru Mlecznego dla mieszkańców, który miałby powstać w nieużytkowanym obecnie miejskim budynku przy ul. Fabrycznej. Jest też mowa o utworzeniu kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 7, na wzór tego, który dwa lata temu powstał przy ul. 17 Stycznia.

Pojawił się postulat uzbrojenia terenów pod inwestycje prywatnego biznesu, który tworzyłby nowe miejsca pracy. W propozycjach dla przedsiębiorców jest też utworzenie modułowych lokali użytkowych, z przeznaczeniem na wynajem dla nowo powstających działalności gospodarczych, czy rewitalizacja młyna przy ul. Nadrzecznej, który miałby stanowić przestrzeń konferencyjną, przyciągającą biznes i wydarzenia eventowe.

W sferze edukacji znajdziemy, zapowiadaną już przez prezydenta, budowę nowego przedszkola i żłobka przy ul. Szwanke. Są również inicjatywy dotyczące wyposażenia wszystkich szkół w indywidualne szafki dla uczniów oraz bezpłatnych obiadów dla uczniów i przedszkolaków. Placówki oświatowe byłyby ponadto wyposażone w specjalne oczyszczacze powietrza.

Dużo uwagi w programie poświęcone jest zieleni w mieście. Znajdziemy chociażby propozycję utworzenia „Parku Roślin” na „Jeziorku” oraz zagospodarowania Doliny Rzeki Łydyni, poprzez utworzenie bulwarów. O dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych tej pierwszej inwestycji miasto już złożyło wniosek.

Jeżeli chodzi o inne miejsca spotkań i integracji, seniorzy będą mogli liczyć na przystosowanie do ich potrzeb, przejętego przez miasto budynku przy ul. Powstańców Warszawskich. Prezydent zapowiada również realizację inwestycji, związanych z mieszkalnictwem, termomodernizacją budynków mieszkalnych oraz powrót tzw. bonifikat.

Na końcu opublikowane zostały informacje o sposobach i źródłach finansowania przedstawionych działań. Prezydent podkreśla, iż w niespełna 4 lata miasto pozyskało na inwestycje blisko 90 mln zł środków zewnętrznych, głównie z Unii Europejskiej (ponad 82 mln zł), a na realizację zaproponowanych planów trzeba będzie pozyskać w nadchodzącej kadencji – w dłuższym, bo 5-letnim okresie – ok. 45 mln zł. Część zadań ma być sfinansowana także z własnych środków budżetowych miasta.

Prócz wyżej wspomnianych propozycji, program zawiera szereg innych działań. Więcej szczegółów oraz dokładne opisy wszystkich inicjatyw znajdują się pod adresem:

http://www.krzysztofkosinski.pl/…/…/08/program_2019-2023.pdf

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Mieszkańcy Ciechanowa, oprócz prezydenta, wybiorą radnych do Rady Miasta Ciechanów, radnych powiatowych i radnych sejmiku województwa mazowieckiego.

REKLAMA
(P.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

XAWERYXAWERY

2 1

Takiego WŁODARZA BURMISTRZA, chciałbym mieć w Mławie. ale nasz włodarz, robi wszystko bez składu i ładu, a najlepiej mu wychodzą imprezy opłacane z budżetu. Wielkie słowa uznania dla Pana. 11:40, 29.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© pulsciechanowa.pl | Prawa zastrzeżone