Zamknij
REKLAMA

Dzień bez samochodu

15.56, 16.09.2022 UM Ciechanów
Skomentuj UM Ciechanów
REKLAMA

Miasto po raz kolejny przyłączyło się do organizowanego corocznie Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W ramach przypadającego na zakończenie akcji „Dnia bez samochodu” przejazdy autobusami ZKM były bezpłatne 22 września. Użytkownicy rowerów miejskich mogli tego samego dnia skorzystać z darmowej godziny jazdy.

„Dzień bez samochodu” to międzynarodowa kampania proekologiczna świętowana 22 września. Wieńczy obchodzony od 16 września Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (Tydzień Mobilności). Akcja miała na celu wpieranie idei proekologicznych oraz zmniejszenie ilości spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach zachęcając kierowców do rezygnacji z użytkowania samochodów przez dobę.

W Ciechanowie 22 września (czwartek) osoby korzystające z autobusów miejskich mogły jeździć bez biletu - przejazdy wszystkimi liniami ZKM były bezpłatne.

Ci, którzy zdecydowali się zrezygnować w tym dniu z samochodu mogli oszczędzić wypożyczając jednoślady w systemie Ciechanowskiego Roweru Miejskiego. Rower standardowy można było pobrać na dowolnej stacji CRM i korzystać z niego bezpłatnie przez pierwszą godzinę jazdy.

Aby wypiąć rower ze stacji wystarczyło być zarejestrowanym użytkownikiem systemu (aplikacja do pobrania na telefon). Nie trzeba było wprowadzać żadnych kodów ani wykonywać dodatkowych operacji. Po przekroczeniu darmowego czasu opłata była naliczana na standardowych zasadach.

(UM Ciechanów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%